Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

ПЕСНЯРЫ.com

 

Редкие записи

Автор Марина, 17 января 2006, 14:42:17

« назад - далее »

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

VladMihey

Прочел в архивах вашего форума, что "Песняры" пели и "Беседу с Отечеством". Сохранилась ил аудиозапись? Или это раритет, единожды исполнявшийся на концертах? Яак Йоала спел весьма интересно. Интересно бы и "Песняров" послушать..... :)

gansales

[hide]http://shara.by/download/~file=7e3f98f2a41bf69fae5ea222228dcf9a878c088f

[/hide]

Тут ляжаць "Жураўлі на Палессе ляцяць" з вакалам Алега Казловіча (Аверына) і "Паязджане" з праграмы Ігара Паліводы на вершы Янкі Купалы "Беларушчына" (вакал Валерый Дайнэка ў суправаджэнні аркестра Фінберга)

ППК

Да, уж. Действительно записи редки. Но факт один - Беларушчына была записана. Почему не издана?

gansales

Цитата: ППК от 14 октября 2007, 23:45:21
Да, уж. Действительно записи редки. Но факт один - Беларушчына была записана. Почему не издана?

А я б яшчэ запытаў, чаму не выдадзены іншыя праграмы на вершы беларускіх паэтаў, што робяцца ў аркестры Фінберга. Неяк запытаў у яго, калі браў інтэрв'ю, ён адказаў: гэта не мая справа! Мая справа - ствараць праграмы. Я зразумеў так, што далейшы іх лёс для яго не важны.

ППК

Кстати, я не помню не одного диска оркестра Финберга.

gansales

Цитата: ППК от 15 октября 2007, 01:45:14
Кстати, я не помню не одного диска оркестра Финберга.
Бо няма іх.

padbiarez

Ёсьць такія дыскі. Адзін такі, выдадзены ў Італіі, я бачыў. Не памятаю, што там было, бо адразу пабачыў надпіс "Нот фор сэйл" :D
Афіцыйна ж выдавалася толькі адна касэта фірмай "Ковчег", калі не лічыць "Максіма". У нас на працы ёсьць пераведзены ў лічбу дыск "Рок-н-рол", а таксама праграма зь песень Эдзіка Зарыцкага. Не, прабачце, нейкія яшчэ касэты той жа "Ковчег" выдаваў. Дакладна!
Але сапраўды: пасьля выкананьня той ці іншай праграмы далейшы іх лёс Фінберга не цікавіць. Выканана -- і з плеч далоў!

Viewer

Ну, добра хоць тое, калі гэтыя праграмы запісваюцца. Значыць, пазней калі-небудзь можна будзе выдаць.
Я ў продажы бачыў (у розны час), здаецца, тры магнітаальбомы з праграмамі Дзяржаўнага канцэртнага аркестра п/к М. Фінберга: з песеннымі цыкламі «Максім» І. Паліводы на вершы М. Багдановіча і «Пад родным небам» Э. Зарыцкага на вершы Н. Гілевіча, а таксама з нечым джазавым.
Прынамсі двум першым магнітаальбомам адпавядаюць і выданні на кампакт-дысках, але яны ў шырокі продаж не паступалі. Дый выдаваліся не на штампаваных дысках, а на CD-R.
А «Беларушчына» безумоўна была запісана, прычым, здаецца, у студыі. Па Беларускім радыё яе неаднаразова перадавалі ад пачатку да канца.

gansales

[hide]http://dump.ru/files/n/n5661453089/[/hide]

Песня - "Посвящение в альбом" на вершы Адама Міцкевіча (пераклад Сямёна Кірсанава) і на музыку Давіда Тухманава. Год 2001-2002. Ва ўрыўку відэа, адкуль зняты гэты кавалачак, на сцэне Мулявін, Барткевіч, Мядзведзеў, Скаражонак, Касенка.

Олег Верещагин

Это, наверное, с творческого вечера Давида Тухманова. Его показывали по ТВ. Там "Песняры" исполняли ещё "По волне моей памяти" (Косенко) и, кажется, что-то ещё, уже не помню.

gansales

Цитата: Олег Верещагин от 05 декабря 2007, 23:07:51
Это, наверное, с творческого вечера Давида Тухманова. Его показывали по ТВ. Там "Песняры" исполняли ещё "По волне моей памяти" (Косенко) и, кажется, что-то ещё, уже не помню.

Напэўна, так. Там яшчэ аркестр Фінберга акампанаваў. У Мінску ёсць нейкі пірацкі ДВД з назвай "По волне моей памяті". Толькі ніяк год выдання не ўстанаўлю.

DNP

gansales , спасибо!
ноябрь (октябрь?)  2000
http://www.novgaz.ru/data/2000/85/43.html
Я к вам по делу пришел, а вы - бодаться...

ППК

#72
Может быть кто-нибудь выложит студийную запись песни Калина с альбома Народные песни, а также песни Разлад и Калина с диска Зачарованная мая. Буду благодарен

Олег Верещагин

#73

ППК

Олег, спасибо Вам. Но ещё забыл указать инструментал Вальс с диска Через всю войну.... Если не сложно :)