Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

ПЕСНЯРЫ.com

 

Редкие записи

Автор Марина, 17 января 2006, 14:42:17

« назад - далее »

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Олег Верещагин

Загляните в раздел "Дискография" сайта. Там имеются ссылки на интернет-магазины. В частности, можно приобреcти диски последнего расширенного морозовского издания 2006 года (всего 15 дисков) или 3 mp3-диска этого издания (RMG).

Игорь Куницкий

Олег, дисков пока 12 и будут ли изданы остальные 5 неизвестно. По слухам (ОБС) скоро должен появиться 4-й диск МР3 

padbiarez

Не магу знайсьці, дзе пісалі пра відэа "Вологды": "Нейро Дюбель" і "Песняры". Дык вось, удакладніў: відэа гэтае ёсьць у прадусара "Рок-каранацыі" Юрыя Цыбіна. Але ён не дае (пакуль?). Ды і як перагнаць на лічбу -- я ня ведаю, тупы гуманітарый.

ППК

---Ды і як перагнаць на лічбу -- я ня ведаю, тупы гуманітарый---

Это хорошая новость. Пусть была бы кассета, а оцифровать можем помочь. padbiarez, держите на с в курсе дела. Видео мне то - понравилось. 

Rider

Цитата: padbiarez от 28 февраля 2007, 18:43:22
: відэа гэтае ёсьць у прадусара "Рок-каранацыі" Юрыя Цыбіна. Але ён не дае (пакуль?).
И мне не дае! Как не зайду,так он мне как в старом номере журнала "крокодил": " Я же вам говорю: приходите завтра, а вы постоянно приходите сегодня". :( :)
Как дорог край березовый, в малиновой заре!!!!
(с) АнсамБЛЬ "Верасы"

gansales

Цитата: padbiarez от 28 февраля 2007, 18:43:22
Не магу знайсьці, дзе пісалі пра відэа "Вологды": "Нейро Дюбель" і "Песняры". Дык вось, удакладніў: відэа гэтае ёсьць у прадусара "Рок-каранацыі" Юрыя Цыбіна. Але ён не дае (пакуль?). Ды і як перагнаць на лічбу -- я ня ведаю, тупы гуманітарый.

Зміцер, не менш за вас гуманітарый, нават горш, - філолаг! Галоўнае знайсці касэтку! Вы яму скажыце, калі ласка, што нам толькі "Песняроў", а каранацыю можна пасля (хаця здагадваюся, што адну каранацыю Цыбін мо і выдзеліў:) )

gansales

Дарэчы, можа ў каго з удзельнікаў форуму (мінчан:  padbiarez, ППК, Fed...) ёсць вініл "Песняры зямлі беларускай" (двайная кружэлка прысвечаная юбілеям Янкі Купалы і Якуба Коласа)? Дайце перапісаць!!!!!!!!!!!!!!!!! Калі ласка!!!!!!!!!!!!!!!

padbiarez

У мяне гэтага вінілу няма. Але ён можа быць у аддзеле мастацтва "Чупа-чупса". Альбо ў нотнай бібліятэцы, што ў пачатку Партызанскага.

gansales

padbiarez, а там дадуць перапісаць?

ППК

---padbiarez, а там дадуць перапісаць?---

Раньше давали (в библиотеке), но за деньги. Сейчас (после ремонта) не знаю, но думаю ничего не изменилось

padbiarez

Не, калі гэтыя запісы ёсьць, перагнаць іх за грошы цалкам рэальна. Ёсьць у "Чупа-чупсе" на кампутары прэйскурант, я яго глязеў днямі адным вокам, пераганяюць на МС, СД і кошты, як падалося, цалкам прымальныя.

gansales

ППК, padbiarez, дзякуй за інфу! На наступным тыдні буду змагацца!

ППК

Всё-таки ещё есть неизвестные мне песни, которые класные. ))) А сколько ещё не найдено песняровских песен? Кто может список приведёт...


Eugene

Цитата: ППК от 19 апреля 2007, 00:23:34
Всё-таки ещё есть неизвестные мне песни, которые класные. )))
А мне наоборот показалось, что это тот редкий, чуть ли не единственный, случай, когда "Песняры" песню испортили. Совершенно неоправданный надрыв и явный перебор (ИМХО). Если не ошибаюсь, разные композиторы писали музыку на эти стихи Рубцова, но песня всегда была лиричной и душевной.
CD "Песняров", выпущенные фирмой "Ковчег", продаются в магазинах:
- Новое искусство
- Выргород
- Дом культуры
- Музыкальный бутик