Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

ПЕСНЯРЫ.com

 

Великий и могучий...

Автор Олег Гладков, 01 февраля 2005, 00:34:26

« назад - далее »

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

padbiarez

Я рабіў пераклад з польскага выданьня 1973 году. Пра флейту ён піша ў тым разьдзеле, дзе згадвае і Яна Андэрсана, так? Ці ў іншым месцы?

А вось што цікавага я нядаўна вычытаў.

"Звязда" ў 1926 годзе цытуе Сталіна, які на ХІІ зьезьдзе партыі ў 1923 годзе сказаў: "Толькі тады і толькі настолькі савецкая ўлада стане ўладаю ня толькі расейскай, але і інтэрнацыянальнай, роднай для сялян, раней прыгнечаных нацый, калі ўстановы і органы ўлады загавораць і будуць працаваць на роднай мове. У гэтым адна з асноў нацыянальнага пытаньня наогул і ва ўмовах савецкіх у прыватнасьці..."

Ляксандр Рыгоравыч

Цитата: padbiarez от 15 сентября 2006, 19:26:23
"Толькі тады і толькі настолькі савецкая ўлада стане ўладаю ня толькі расейскай, але і інтэрнацыянальнай, роднай для сялян, раней прыгнечаных нацый, калі ўстановы і органы ўлады загавораць і будуць працаваць на роднай мове...

Ай-яй-яй! Што ж ты Зьміцёр нарабіў! Зрабіў зь мяне... сталінста!


koresh

Цитата: Eugene MAGALIF от 09 сентября 2006, 06:55:03
... Зная об этом и искренне потешаясь, моя дочка будучи в Париже (в Музее Эротики) сделала снимок специально для меня и подписала его huilo. Снимок прилагается.


Евгений, будучи недавно в тех краях, решил тоже ознакомиться с экспозицией этого музея и обнаружил "пропажу" одной флейты...  :confused: ... таки що ви себе думаете по этому поводу ...  :D
КорешЪ®©<br />Солнышко лучистое улыбнулось весело, потому что с Корешем мы запели песенку...

padbiarez

Мусіць, Місевіч прыбраў...

Arkady


padbiarez

Ну так, каб на грудзях насіць на шнурочку, не здымаючы. Такая, знаеця, флейта Пана :idea:

Eugene MAGALIF

Корешъ, такi я собi думаю, що крадуть эти флейты. Ты, видимо, ещё застал две. А вот у меня последние сведения (смотрите фото – вааще одно ...йло осталось :lol:)
Вы ехайте, ехайте до Парижу срачнейшим образом, чтобы застать-посмотреть на последнее ...йло.