Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

ПЕСНЯРЫ.com

 

Песняры по телеку

Автор Fed, 12 января 2006, 12:00:15

« назад - далее »

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Fed

Сегодня по БТ: 13:05  "Песняры" на "Золотом шлягере-1999".

По Лад-у Прямо сейчас идёт "Ясь и Янина"
Vita brevis, ars longa

gansales

Цитата: Fed от 12 января 2006, 12:00:15
Сегодня по БТ: 13:05  "Песняры" на "Золотом шлягере-1999".

По Лад-у Прямо сейчас идёт "Ясь и Янина"

Fed, заўважце, праграма паўтараецца год ад году ў гэтыя "празднічныя дні".
12 - ужо прайшоў фільм "Ясь і Яніна", сёння яго паўтарылі.

А "Песняры" на "Залатым шлягеры" будуць у суботу 20.01.2007 у 14.35 на "ЛАДзе".

Заўтра, 16.01., нагадаю, "Камедыянт" у 14.05 на "ЛАДзе".

ППК

Посмотрел я Комедиант и даже записал. Мрачновая в целом вещь, но... коллекция, однако

Кстати, интересная вещь: к народным мелодиям в фильие аранжировки делал В. Бадьяров

gansales

"Песняры" на "Залатым шлягеры". Паглядзеў. Запіс 1999 года, запісаў, у пачатку лютага адлічбую.

На сцэне Мулявін (спачатку ў белым, як на 25-годдзі, а пасля - у чорным гарнітуры з ордэнам Францыска Скарыны на грудзях), Скаражонак, Мядзведзеў, Заяц, Касенка (чамусьці на палове знік), нехта з гітарай - мо Іваноўскі?. Выйшаў Барткевіч: спачатку ў бліскучай скуры, пасля таксама ў гарнітуры, але без ордэна.

Усё было пад фанеру. Усё - гэта "Касіў Ясь канюшыну", "Спадчына", "Адександрына", "Нашы любімыя", "За полчаса до весны", "Белоруссия", "Берёзовый сок".

Барткевіча паказалі на дзяржаўным канале? Нешта новенькае ў нашым каралеўстве...

ППК

----Барткевіча паказалі на дзяржаўным канале?----

Это показывали не Борткевича, а Мулявина. А Борткевич был рядом. Иногда показывают передачи с его участием. Не совсем он уже в опале.

Концерт был со свежим составом и судя по всему они ещё совсем не успели отрепетировать программу. Кроме этого - может требование было телевизионщиков, чтобы звук нормальный был. Мулявин - совсем печальным, некомфортно ему там видимо было.

gansales

Цитата: ППК от 20 января 2007, 20:26:23
Мулявин - совсем печальным, некомфортно ему там видимо было.

Так, цяжка не пагадзіцца

gansales

І зноўку я выступаю ў якасці форумнага тэлегіда!

Такім чынам, 10 лютага (субота) на Першым (БТ) канцэрт "Пяю і слухаю" (памяці Уладзіміра МУЛЯВІНА). Запіс таго, што быў у філармоніі 12 студзеня.

Глядзім і ДЗЕЛІМСЯ ЎРАЖАННЯМІ!

gansales

НАГАДАЮ!

10 лютага (субота) на Першым (БТ) канцэрт "Пяю і слухаю" (памяці Уладзіміра МУЛЯВІНА). Запіс таго, што быў у філармоніі 12 студзеня.

gansales

Ужо ж не ведаю, ці толькі я прапусціў, ці як, але сёння па ТВЦ (прынамсі ў Беларусі) паказвалі канцэрт БП "Заповетный напев" з 17-й да 18-й.

gansales

Цитата: gansales от 24 февраля 2007, 20:25:38
Ужо ж не ведаю, ці толькі я прапусціў, ці як, але сёння па ТВЦ (прынамсі ў Беларусі) паказвалі канцэрт БП "Заповетный напев" з 17-й да 18-й.

Я ўласна да чаго: мо хто запісваў? Ці хоць глядзеЎ? Што пелі хаця б?

ППК

---Я ўласна да чаго: мо хто запісваў?---
Это старый концерт. Есть видеозапись уже давно. Перемонтировали в сторону уменьшения. ничего нового не пели, обычный репертуар.

gansales


papa111

Есть ли интерес к 20-минутному фильму о В.Мулявине из цикла "Как уходили кумиры"?

Олег Верещагин

Есть. Можете выложить?

papa111

#14
Выкладываю.Качесво-не ахти,но это лучше,чем ничего.Все благодарности и претензии к человеку с ником STILUS...
TVRip
размер файла : 175 мб
длительность : 20 мин
Кодек : DivX
Размер изображения : 624 х 464
Частота кадров : 25 Гц
звук :
кодек : 0x0055 (ISO MPEG-1 Layer3)
формат : 44100 Гц, Моно, 80 Кбит/сек


Ссылки нерабочие. См. ниже в другом сообщении - О.В.

Пароль не требуется...